Adobe Creative Cloud ve Adobe Sensei

Grafik tasarım, web tasarım, mobil uygulama, video ve fotoğraf düzenleme alanlarında her ölçekten bireysel ve kurumsal kullanıcıya uygun araç ve çözümler sunan Adobe, bugünlerde yapay zeka ile de adından söz ettiriyor. Adobe Creative Cloud’da Adobe Sensei; ister doğru görüntüyü bulmak, ister video geçişlerini düzenlemek olsun; yapay zeka ile Adobe ürünlerini daha akıllı hale getiriyor. Adobe Sensei yüksek çözünürlüklü görüntülerden müşteri tıklamalarına kadar trilyonlarca içerik ve veri varlığından yararlanabiliyor. Konu ile ilgili Gegi Bilgi Teknolojilerinden Satış Uzmanı Suzan Çalıkoğlu; yapay zekanın işin şeklini değiştirdiğini, bununla birlikte Adobe Sense inin Creative Cloud dışında; Document Cloud içinde basılı belgeleri düzenleyerek dijital belgelere dönüştürmeyi kolaylaştırdığını, doğru fontları otomatik olarak uyguladığını, form alanları oluşturduğunu ve imzaları temizlediğini belirtti.

Özellikle fotoğraf sanatçılarının telif haklarını korumaya yönelik bir uygulamadan bahsedeceğiz. Adobe Stock Doğrudan Adobe Creative Cloud uygulamalarının içinden kolaylıkla yüksek kaliteli varlıklar arayıp lisanslamaya ve olağanüstü çalışmalar yapmaya imkan tanıyor. Yüksek kaliteli milyonlarca görüntü, grafik, video ve 3 Boyutlu varlığın yanı sıra Premium ve Editorial koleksiyonlar Sunan Adobe Stock ayrıca sanatçılar tarafından hazırlanan şablonlarla da kullanıcılarına çözüm sunuyor. Adobe Sensei ile desteklenen görsel arama özelliği sayesinde, görüntüyü arama çubuğuna bırakarak anında benzerlerini bulmanıza yardımcı oluyor.

Fotoğrafçılık, tasarım, video, web ve daha fazlasına yönelik 20’den fazla masaüstü uygulaması, mobil uygulama ve hizmetten oluşan bir koleksiyon sunan Adobe Creative Cloud artık Ipad de de Photoshop fikirlerinizi yepyeni yerlere taşımanıza, Fresco ile çizim yapıp boyayabilmenize ve 3 Boyutlu tasarımlar yapmanıza yardımcı oluyor. Eğitim alanında da kullanıcılara ekstra destekler sunan Adobe, Creative Cloud için yüksek indirimlerle eğitime desteğini sürdürüyor. Adobe Türkiye Distribütörü Penta Teknoloji Teknik Yöneticisi Niyazi Yıldırım; Akademik Kurumlar, Grafik Tasarım Ajanları, Yayın Kuruluşları, Baskı Merkezleri, Fotoğrafçılar, Mimarlık ofisleri ve dijital tasarımla ilgilenen işletmeler başta olmak üzere tüm Adobe kullanıcılarının teknik konulardaki sorularına Penta olarak destek olmakla birlikte Penta’nın iş ortaklarının teknik sorumlularının da eğitimlerinin tamamlandığını ve son kullanıcılara hem Penta hem de Penta İş ortakları ile hızlı ve etkin olarak destek olduklarını belirtti.

Yorumlarınızı Bekliyoruz